Ocak 12, 2014

Mektup Arkadaşım

Mektup arkadaşı bulmak çok zor şu zamanlar da. Ancak internetteki bazı siteler sayesinde bizden kilometrelerce uzakta olan insanlarla iletişime geçebiliyor, sohbet edebiliyoruz. Ben yazın böyle bir uygulamayı denemiştim. Gerçekten hoş bir şey. Hem sizin dilinizi (İngilizce özellikle) geliştiriyor hem de yabancı arkadaşlar edinmenizi sağlıyor. Ben de böyle bir sayfaya üye oldum ve arkadaş olmak istediğim bir kaç kişiye mesaj (sanal mektup) yolladım :)


Tabi dönenler oldu, dönmeyenler de oldu. Benim hedefim genelde Kore'dendi. Neyse ben mesajlarımı yolladım sohbet filan ettik bir kızla. Sevdiğimiz gruplardan bahsettik, en sevdiği oyuncuyu sordum, Lee Min Ho'yu sordum pek bilmiyorum dedi -ben bunu okuyunca ufak çapta bir kriz geçirdim doğal olarak-. Fazla üstüne gitmedim tabi nasıl tanımazsın falan diye ^.^ 
Ardından gitar çalmak istediğimi söyledim o da çalıyormuş falan sordum nasıl güzel mi diye -eh işte dedi :D-. İşte böyle böyle konuştuk. Tabi saat farkından dolayı birbirimizi yakalamak biraz zor oluyordu. Sonra ikimizde yazmayı bıraktık. Yani ben üyeliğimi bile unuttum o derece :D Ama yine de meraklı olanlar için güzel bir uygulama. 


Farklı insanlarla sohbet etmeyi seviyorsanız tam sizin için yapılmış diyebilirim. Denemek istiyorsanız hiç durmayın derim ben, tecrübe edinirsiniz. Aman benim İngilizcem berbat demeyin, Korelilerin İngilizcesi bizden daha kötü emin olabilirsiniz. Çoğu başta uyarıyor zaten benim İngilizcem o kadar iyi değil, kusura bakma şimdiden diye :D Tabi sizde mütevazı olup benim de değil zaten falan diyerek geçiştirebilirsiniz ^^ 
Çok konuştum da size yardımcı olabilecek siteleri söylemeyi unuttum. Aşağıdaki sayfalardan kendinize bir arkadaş edinebilirsiniz :)





Bu sitelerden herhangi birini kullanarak  mektup arkadaşınızı bulabilirsiniz. Umarım yardımcı olmuşumdur :))

9 yorum:

 1. Canım sana hangoutstan ulaşmaya çalıştım ama olmadı ben de ingilizceyi geliştirmek ve değişiklik olsun diye böyle bir şey yapmaya çalışıyorum ama hani ben öyle birilerine mektup arkadaşı olalım mı diyemem sanırım :)) Sistemin otomatik belirlediği bir site var mı ? Otomatik olarak mektup arkadaşı olsa rastgele:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Henüz öyle bir site bilmiyorum. Ben araştırırım senin için ama öyle bir site var mıdır emin değilim. Ama yazabilirsin bence :) Hem cesaret getirir sana ^^ Bir denemekten bir şey çıkmaz :)

   Sil
  2. İngilizce kursundaki hocam söylemişti öyle bir site olduğunu ve not almıştım ve unuttum nereye not aldığımı :)) O kadar gittim süslü Türk bayraklı zarflar kağıtlar aldım cıksss cesaret yok :D Dediğin siteye de üye oldum ama biraz karışık geldi bana yapı olarak :)

   Sil
  3. Ahaha çok severim öyle süslü püslü zarfları, yollasan eminim çok güzel olur. Ben senin yerinde olsam yollardım, o kadar cesaretli olmasam bile :D Sitede arkadaş ara diye bir kısım var, orada kriterlerini giriyorsun ara diyorsun sana kişiler öneriyor ona göre sonra birinin ismine basıyorsun ve profilinden mesaj göndere basıyorsun :)) Anlatımım biraz kötü olabilir idare et :D

   Sil
  4. Tamam canım çok sağol yardımların için!Bugün değil ama yarın yapacağım bu işi, yürü be kızım Sawako :D

   Sil
 2. Al benden de o kadar Sawako :) Değil yazmak ağzımı bile açamam bilsem bile konuşamam sanki ne olacak. Sıkıntılı :S

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh, bu durum çok kötü işte. Gerçi ben de cesareti bulsam sadece yazabiliyorum. Eğer karşılaşsam değil İngilizceyi, Türkçeyi bile unuturum :D

   Sil

Sen de fikirlerini bizimle paylaş :)
Hakaret içeren ve reklam amaçlı yapılan, link içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...